مدلهای پرده

خودمون با نمونه پرده میاییم خونتون،

مشاوره رایگان میدیم و اندازه میزنیم

انواع دوخت های پرده

انواع دوخت های پرده

انواع دوخت های پرده در سایت پرده سرای مصطفی عامری

در این مقاله ما سعی داریم تا شما عزیزان را با انواع دوخت پرده ، انواع چین پرده و انواع پرده از نظر سبک طراحی بالای پرده آشنا کنیم. پرده یکی از مهم ترین بخش های طراحی دکوراسیون میباشد و تاثیری شگرفی بر زیبایی بصری محیط دارد. پرده ها به علت داشتن تنوع بالا در طرح ، رنگ و پارچه ، میتوانند به بخش های رسمی و یا معمولی قرار گیرند که ملاک این تقسیم بندی ها ، جنس پارچه ی پرده ، مدل پرده ، داشتن والان یا آستر و… میباشد که معمولا پرده های رسمی دارای والان و آستر هستند که در این نوع پرده ها از پارچه های ضخیم نیز استفاده میشود

و معمولا برای پذیرایی و مکان های رسمی تر استفاده میشوند. پس در نظر داشته باشید که در انتخاب پرده برای هر مکان از مدل های مناسن برای هر مکان استفاده بفرمایید.

بیشتر بدانید: قیمت انواع پرده طرح دار

انواع دوخت پرده:

1-دوخت پلیسه

2-دوخت پلیسه ریز

3- دوخت پلیسه بریلنتی

4- دوخت پلیسه آسترکشی
5- دوخت فلت

6- دوخت فلت آسترکشی

7- دوخت ساده

8- دوخت ساده با آسترکشی
9- دوخت دکوری ساده و ریزشی

10- دکوری آسترکشی

11- دکوری پلییسه
12- دکوری پلیسه آسترکشی

13- دکور پانچ

14- دکور پانچ آسترکشی

15- دکور یقه شل
16- دکور یقه شل آسترکشی

17- دکور پنل

18- دکور صوفی

19- دکور صخره ای
20- رومن

21- رومن آسترکشی

22- دوخت آستر

23- پشت دری

24- پشت دری آسترکشی
25- هلال

26- آبشاری یا پرنسسی

بیشتر بدانید: قیمت پرده حریر

انواع دوخت های پرده
انواع دوخت های پرده

انواع چین:

در بین انواع دوخت چین ها در پرده ، جنس پارچه بسیار مهم است زیرا هر چینی با هر جنس پارچه ای نمیتوان اجرا کرد. در ادامه با چند مدل چین پرده آشنا میشویم :

دوخت چین های مدادی :

ساده ترین نوع دوخت چین ها میباشد که ظاهر غیر رسمی ایجاد میکند و به همین دلیل بیشتر برای فضاهایی مانند اتاق نشیمن ، اتاق خواب ، آشپزخانه ودیگر فضاهایی که نیاز به تشریفات و دکوراسیون رسمی ندارند کاملا های ریز و یکدست به زیبایی نمایان شوند. در دوخت این نوع چین ها ، انتخاب نوار پرده ی مناسب بسیار اهمیت دارد.

بیشتر بدانید: قیمت پرده مخمل

دوخت چین  انگشتی :

در این نوع دوخت چین ، چین های پرده در قسمت بالایی پرده ایجاد میشوند که ظاهری آراسته و مرتب به پرده میدهند که باعث میشوند اینگونه پرده رسمی تر به نظر بیایند و برای فضاهای رسمی مانند پذیرایی مناسب هستند . چین های انگشتی با نام های دیگری مانند چین نیشگونی و یا چین متناسب نیز شناخته میشوند و در بین چین های پرده ها، از محبوب ترین و پر طرفدار ترین انواع چین میباشند.
تعداد چین ها در این نوع میتوانند به اصطلاح دو انگشتی یا سه انگشتی ویا پنج انگشتی نیز باشند که رایج ترین آن ها دوخت سه انگشتی میباشد و هر چه تعداد چین های به کار رفته باشد، به زیبایی و فاخر بودن پرده میافزاید.

بیشتر بدانید: قیمت پرده اتاق کودک

دوخت چین ساغری:

علت نامیدن ساغری به این نوع چین این است که ، پس از دوختن این چین و نصب آن ، در بالای پرده چین ها به شکل جام هایی نمایان میشوند. این نوع پرده ، ظاهری رسمی ایجاد میکند و برای اتاق های رسمی و داراری سقف های بلند مناسب هستند. همچنین این نوع چین برای پرده های کاربردی و پرده هایی که دائما در حال پس و پیش شدن میباشند، نیستند. بهتر برای تزئین پرده هایی که تقریبا همیشه ثابت و بی حرکت هستند استفاده کرد . پس توجه داشته باشید برای اتاق خواب و یا آشپزخانه این نوع چین را انتخاب نفرمایید .

دوخت چین های جعبه ای:

این نوع از چین ها، در گذشته بسیار مورد استفاده قرار میگرفت و امروزه طرفدار چندانی ندارد.
این چین های منظم ، دقیق و عمیق روی پرده ها ، باعث میشد تا این پرده ها برای مکان های متفاوت مثل پذیرایی و نشیمن و یا اتاق خواب و حتی سالن های غذاخوری ، مورد استفاده قرار گیرد.

بیشتر بدانید: قیمت پرده اتاق نوجوان

انواع دوخت های پرده

انواع پرده از نظر سبک طراحی بالای پرده :

پرده های پاکت دار:

این سبک به علت سادگی ، از رایج ترین سبک های بالای پرده میباشد. در این سبک ، بالای پرده ها پاکت پارچه ای وجود دارد که میله ی پرده ، از آن عبور میکند. توجه داشته باشید که این سبک بالای پرده برای پرده هایی که نیاز دارید مرتب آن ها را باز و بسته کنید مناسب نیست و بهتر است برای پرده های اغلب ثابت هستند استفاده شوند.

پرده ی پانچ :

امروزه پرده ی پانچ ، جز محبوب ترین پرده ها  میباشد.

در این نوع ؛ ما چین های بزرگ و یکدستی د اریم که علت جذابیت این پرده  ها میباشد.در این پرده نسبت به پرده هایی که چین های ریزی دارند ، پارچه ی کمتری استفاده میشود.

تنها ایرادی که میتوان از این نوع پرده گرفت این است که اگر شما به دیوارتان از قبل چوب پرده ی معمولی نصب کرده باشید ، به درتان نمیخورد و باید چوب پرده ی مناسب خودش را نصب نمایید.

بیشتر بدانید: قیمت پرده کتان

 

پرده های بالا نواری :

این نوع از پرده ها از جمله رایج ترین و محبوب ترین پرده ها میباشد. این پرده ها به علت زیبایی ظاهری و نصب آسان مورد توجه قرار گرفته است. در بالای این پرده  حلقه های پارچه که معمولا از جنس خود پرده میباشند وجود دارند که میله ی پرده از بین این حلقه ها عبورمیکند. در این نوع از پرده ، شما با انتخاب سبک پارچه ، گره های خلاقانه ،حلقه های زیبا و همینطور چین ها میتوانید ظاهر اصلی پرده را تغییر بدهید

 

پرده پلیسه دار باکسی :

در این نوع پرده چین های دوطرفه ای ایجاد میشود با خطوط عمودی طولانی و بدون وقفه .
در این نوع پرده ، به علت وجود چین های زیاد  ، ظاهری مدرن و لوکس به پرده میدهد. به طور کلی پرده های پلیسه دار، جز آن دسته از پرده هایی هستند که برای بیشتر فضا ها مناسب هستند. شما از این نوع پرده میتوانید برای اتاق نشیمن ، اتاق غذاخوری و یا حتی اتاق خواب نیز استفاده کنید.

بیشتر بدانید: انواع پرده کرکره ای

پرده پلیسه دار فشرده :

در این نوع پرده ، پلیسه های کوچک ، مثلا بین دوتا پنج پلیسه در یک گروه بندی ، وجود دارد که به طور مساوی در بالای پرده قرار میگیرد. پر طرفدار ترین آن ها ، پلیسه ی سه تایی میباشد. در این نوع پرده هر چه تعداد پلیسه ها و به تبع آن تعداد چین ها کمتر باشد( مثلا 2پلیسه در هر دسته) ، پرده ظاهر مدرن تری به خود میگیرد. این پرده اغلب جز دسته ی پرده های کلاسیک قرار میگیرند که به عمین دلیل مناسب برای اکثر فضاها میباشند. این نوع پرده با استفاده از قلاب های فلزی از قسمت پشت پرده به میله ی پرده متصل میشوند.

بیشتر بدانید: مدل پرده تصویری

پرده پلیسه مدادی :

این نوع پرده ها ، گاهی با نام پرده پلیسه دار نواری 8سانت و یا چین سوزنی شناخته میشوند.
این پرده د ارای پلیسه های ریز ریز در بالای پرده میباشد که در طول نوار بالایی پرده هستند. شبیه مداد هایی که شکل عمودی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. در قسمت بالای این مدل پرده، یک نخ نازک وجود دارد که  میتوان از آن برای مرتب کردن چین پلیسه ها و تنظیم پهنای قسمت بالای پرده با پهنای پنجره استفاده کرد.

بیشتر بدانید: انواع پرده سلطنتی

‫0/5 ‫(0 نظر)

12 پاسخ

  1. اصلا نمیدونستم این همه مدل داریم برای دوخت پرده ، مقالتون خیلی کامل بود

    1. مطلب انواع دوخت های پرده واقعا جالب و مفید بود من تصمیم گرفتم پرده پلیسه دار فشرده رو انتخاب کنم، ممنون از راهنماییتون

  2. انواع دوخت های پرده خیلی کمک کننده تو انتخاب دوخت بود تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *