پرده

دوخت پرده در فردوس

دوخت پرده در فردوس

دوخت پرده در فردوس ، در سایت مصطفی عامری به بررسی و تحلیل آن می پردازیم.

همانطور که می دانید نقش پرده در زیبایی و دکوراسیون منزل ، غیر قابل انکار و چشم پوشی است . در این شرایط بهترین کار برای تغییر دکوراسیون منزل ، تعویض پرده ها می باشد . اما گاهی بنا به دلایلی امکان خرید و تعویض وجود ندارد . شما می توانید با یادگیری دوخت پرده علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها ، تغییرات مثبتی در منزلتان انجام دهید .

برای این کار بهتر است با دوخت پرده ساده شروع کنید . پرده های ساده علاوه بر محبوبیت و جذابیت بسیار ، قابلیت استفاده در مکان های مختلف منزل اعم از اتاق خواب ، پذیرایی و آشپزخانه را دارند .

شما می توانید برای دوخت پرده در فردوس به صورت حضوری به پرده فروشی مصطفی عامری مراجعه کنید و با انتخاب طرح و رنگ دلخواه ، پرده ی مورد نظر خود را سفارش دهید .

آموزش دوخت پرده

دوخت پرده در فردوس

دوخت پرده در فردوس

اولین کاری که برای دوخت پرده باید انجام دهید ، تعیین طرح و جنس پارچه ی مورد نظرتان است . طرح و جنس پرده را با در نظر گرفتن هماهنگی آن با سایر وسایل منزل ، انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید
پرده فروشی در پاسداران

مراحل اندازه گیری متراژ پرده

دوخت پرده در فردوس

دوخت پرده در فردوس

1-  مهمترین مرحله در هنگام دوخت پرده ، اندازه گیری دقیق متراژ پرده است .  برای این کار ، اولین مرحله ، اندازه گیری دقیق طول و عرض پنجره است . بدون اندازه گیری دقیق ، پرده دوخته شده زیبایی و تناسب خود را تا حد زیادی از دست می دهد .

2- مرحله ی بعدی در دوخت پرده ، تعیین نوع نوار پرده است .

3- برای خرید بعضی از پارچه ها لازم است که به عرض میله توجه کنید . زیرا برای بعضی از پارچه ها ، مثل پارچه های توری و یا  پارچه های ضخیم ، به چند برابر عرض میله پرده ، به پارچه نیاز دارند . برای خرید پارچه ی توری به 3 تا 4 برابر عرض میله و برای خرید پارچه های ضخیم به 2 تا 3 برابر عرض میله به پارچه نیاز است .

بهتر است طول پارچه را کمی بیشتر از اندازه پنجره و حداکثر هم راستا با طول دیوار در نظر بگیرید .

آموزش گام به گام دوخت پرده های ساده

دوخت پرده در فردوس

دوخت پرده در فردوس

1-  مرحله اول

به منظور دوخت پرده ساده ، بر خلاف پرده های دیگر، نیازی به تهیه الگو ندارید . با پهن کردن پارچه بر روی سطحی صاف ، می توانید پارچه مورد نظر خود را برش دهید . برای تعیین دقیق محل برش بهتر است از خط کش و گونیا استفاده کنید . پارچه های برش داده شده  پرده را دو به دو در کنار هم قرار داده و با فاصله 1.5 تا 2 سانتی متری از هم بدوزید .

بیشتر بخوانید
خرید پرده در قلهک

2- مرحله دوم

مرحله ی بعدی برای دوخت پرده ی ساده ، اتو کردن است . لبه های هر دو طرف پرده را 1 سانتی متر تا کرده و اتو بزنید . در مرحله بعدی لبه های پرده را 2 سانتی متر تا کرده و اتو بزنید . پرده را با فاصله ی 2 میلی متر از قسمت تا شده ، بدوزید .

3- مرحله سوم

بعد از دوخت لبه های کناری پرده به سراغ لبه های پایینی پرده می رویم . قسمت پایینی پرده را 1.5 سانتی متر تا و سپس اتو می کنیم . در مرحله ی بعدی این قسمت را 10 سانتی متر تا کرده و مجدد اتو می کنیم . آن گاه با فاصله ی 2 میلیمتری از محل اتو ، پرده را می دوزیم .

 

4- مرحله چهارم

قسمت لبه پایینی پرده را 1.5 سانتی‌متر تا کرده و اتو کنید.  مجددا این قسمت را 10 سانتی‌متر تا کرده و اتو بزنید . سپس پرده  را از فاصله 2 میلی‌متری بدوزید.

بیشتر بخوانید
پرده فروشی در غرب تهران

5- مرحله پنجم

لبه ی قسمت بالایی پرده را 1.5 سانتی متر پایین تر از قسمت اتو شده ، قرار داده و آن را با گیره ثابت کنید. آن گاه قسمت بالایی و پایینی پرده را با فاصله 1.5 سانتی متر از لبه نوار پرده بدوزید .

6- مرحله آخر مرتب کردن چین های پرده و قرار دادن گیره های آن بر روی نوار پرده است . در آخر پرده را بر روی میله قرارداده و پرده را مرتب کنید .

یکی دیگر از نکات مهمی که در هنگام دوخت پرده باید به آن توجه کنید ، زاپاس پرده است . در هنگام خرید زاپاس پرده  باید این نکته را در نظر داشته باشید که پارچه های ضخیم نسبت به پارچه های نازک به زاپاس بیشتری نیاز دارند .

همچنین  شما می توانید طرح و رنگ مورد نظر خود را انتخاب کرده و سفارشات دوخت پرده ی خود را به صورت آنلاین از طریق سایت پرده فروشی مصطفی عامری ثبت کنید .

مطالب مفید:
خرید پرده در تهرانفروش پردهپرده چاپیپرده پانچپرده مخملدوخت پردهپرده حریرخرید پردهپرده زبرا پرده پزیرایی –  پرده آشپزخانهپرده فروشیپرده سراتعمیرات پرده  –پرده بیمارستانیپرده آمفی تئاتر

نوشته های مشابه

11 دیدگاه در “دوخت پرده در فردوس

 1. علیرضا گفت:

  مطلب دوخت پرده در فردوس خیلی کامل بود ممنونم

 2. آرش گفت:

  دوخت پرده در فردوس با بهترین کیفیت انجام شده ، واقعا راضی هستم

 3. سارا گفت:

  پرده فروشی در فردوس، مدل های زیبایی دارد

 4. maryam گفت:

  مقاله دوخت پرده در فردوس خیلی خوب بود ممنون از نویسنده.

 5. ستاره گفت:

  ممنون از خدمات دوخت پرده در فردوس

 6. سمیرا گفت:

  دوخت پرده در فردوس در سایت مصطفی عامری خیلی خوبه.

 7. محمد گفت:

  دوخت پرده در فردوس به سرعت انجام شد و خیلی راضی هستم

 8. زینت گفت:

  ما برای دوخت پرده از خدمات این سایت استفاده کردیم.

 9. ماهرخ گفت:

  دوخت پرده در فردوس خیلی کارشون تمیزه،واقعا دوخت تمیزی انجام میدن

 10. مریم گفت:

  ار خدمات دوخت پرده در شعبه فردوس راضی هستم و بشدت توصیه میشود.

 11. مریم گفت:

  خدمات دوخت پرده در فردوس بسیار تمیز و دقیق انجام میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *