پرده

آموزش روش شستن پرده های بلک اوت

آموزش شستن پرده های بلک اوت

آموزش روش شستن پرده های بلک اوت در سایت مصطفی عامری به بررسی و تحلیل آن می پردازیم .

 روش شستن پرده های بلک اوت

"<yoastmark

جنس پارچه ها و الیاف آن ها با هم متفاوت است . روش شست و شوی یک پرده ، برای پرده ی دیگر کارایی ندارد . در ادامه در سایت پرده فروشی مصطفی عامری به بررسی و تحلیل  آموزش روش  شستن پرده های بلک اوت می پردازیم .

پرده های بلک اوت یا پرده های خاموشی مانع از ورود نور کامل خورشید به فضای خانه می شوند . استفاده از پرده های بلک اوت به دلیل عدم ورود نور زیاد خورشید به خانه باعث تعادل دمای داخلی منزل می شود .  پرده های بلک اوت به دلیل جنس محکمی که دارند ، به عنوان عایق در مقابل صدای بیرون از خانه به داخل منزل ، عمل می کنند .

در صورت خرید رنگ های روشن پرده های بلک اوت احتمال کثیفی و لکه دار شدن آن ها بالا می رود .  برای دیرتر کثیف شدن این پرده ها ، توصیه می کنیم از رنگ های تیره ی پرده های بلک اوت استفاده کنید .

روش  های شستن پرده های بلک اوت

"<yoastmark

پرده های بلک اوت به دلیل متریال خاصشان ، پرده هایی سنگین و ضخیم هستند . جا به جایی و شستن  پرده های بلک اوت به دلیل سنگین بودنشان  بسیار سخت و دشوار می باشد . بهتر است در هنگام جابه جایی و  شستن این گونه پرده ها از یک نفر بخواهید تا به شما کمک کند . به منظور پیشگیری از کثیف شدن و گرد و خاک گرفتن پرده های بلک اوت ، بهتر است به طور منظم و هر چند روز یک بار ، با استفاده از جاروبرقی یا بخار شوی اقدام به تمیز کردن پرده ها کنید . تمیز کردن پرده ها باعث تمیز ماندن آن ها برای مدت طولانی تری می شود . در ادامه به معرفی روش هایی می پردازیم که به عنوان راه حل آخر و در صورت نتیجه نگرفتن از جاروبرقی و بخار شوی ، می توانید پرده ی خود را تمیز و هرگونه آلودگی را از روی آن پاک کنید .

بیشتر بخوانید
مشاوره و اندازه گیری در محل

استفاده از بخارشوی

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم استفاده از بخارشوی ، یکی از راه های تمیز کردن پرده های بلک اوت می باشد . با استفاده از این روش دیگر نیازی به جابه جایی پرده نیست . در این روش شما می توانید ، پرده را همانطور که بر روی چوب پرده قرار دارد ، نظافت کنید .

بیشتر بخوانید
قیمت انواع پرده ابریشم

لک شور کردن پرده های بلک اوت

گاهی وقت ها قسمت هایی از پرده دچار لک می شود . در این شرایط نیازی به شست و شوی کامل پرده نمی باشد . برای شست و شوی قسمت هایی از پرده ، پس از جدا کردن پرده ، ماده ی شوینده یا صابون را بر روی قسمت کوچکی از پرده امتحان کنید . چنانچه ماده ی شوینده عملکرد خوبی در تمیز کردن پرده داشت ، می توانید قسمت های دیگر را هم با استفاده از ماده ی شوینده ی تست شده  و یک اسفنج تمیز بشویید . این کار را تا تمیز شدن کامل لکه ها انجام دهید . آن گاه پرده را با استفاده از آب ولرم بشویید تا آثار مواد شوینده به طور کامل از روی پرده پاک شود . آنگاه پرده را آویزان کنید و پس از خشک شدن ، مورد استفاده قرار دهید .

شستن کامل پرده های بلک اوت  

در صورتی که با استفاده از لک شور کردن ، لک های ایجاد شده از روی پرده ، به طور کامل برطرف نشد ، باید تمامی قسمت های پرده را به طور کامل بشویید . باید دقت داشته باشید که هیچ گاه برای شستن پرده های بلک اوت از لباسشویی استفاده نکنید . استفاده از لباسشویی و یا حتی خشکشویی باعث خراب شدن بافت پرده های بلک اوت می شود . برای شستن کامل این پرده ها ، با استفاد از یک لگن آب گرم و مقداری مواد شوینده ، می توانید به راحتی پرده ی خود را بشویید . در ابتدا باید یک لگن را از آب گرم پر کنید . مقداری مواد شوینده داخل آن بریزید . پرده را داخل لگن قرار دهید و اجازه دهید ماده ی شوینده ب طور کامل در آب حل شود و به خورد پرده برود . سپس پرده را از آب در آورید. پس از شستن به طوریکه چروک نشود ، از جایی آویزان و پس از خشک شدن کامل استفاده کنید .

بیشتر بخوانید
بهترین پارچه ها برای والان پرده

در بالا به آموزش روش شستن پرده های بلک اوت پرداختیم  . امیدواریم با به کارگیری این روش ها ، پرده های خود را بدون کوچکترین آسیب دیدگی بشویید .

 

4 دیدگاه در “آموزش روش شستن پرده های بلک اوت

 1. maryam گفت:

  آموزش روش شستن پرده های بلک اوت خیلی مفید و ارزشمند بود.

 2. مریم گفت:

  با استفاده از این مقاله آموزش روش شستن پرده های بلک اوت رو یاد می گیریم. سپاس

 3. نازنین گفت:

  آموزش روش شستن پرده های بلک اوت در این مقاله خیلی کاربردی و مفید بود ممنون

 4. sara گفت:

  ممنون از آموزش روش شستن پرده های بلک اوت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.