پرده

قیمت انواع پرده سالن

قیمت انواع پرده سالن

از مهم ترین فضاها در هر سازه پذیرایی یا سالن منزل است. این قسمت به دلیل طراحی خاص آن نیاز به دکوراسیون زیباتر و چشمگیر تر دارد. استفاده از تجهیزات مدرن یا کلاسیک بسته به معماری سازه بر زیبایی این قسمت تاثیر زیادی دارد. پرده سالن یکی از مهم ترین لوازم برای ایجاد زیبایی در سالن است.

اتاق پذیرایی یا سالن منزل

اتاق پذیرایی یا سالن منزل

پذیرایی در هر منزل به دلیل عمومی بودن این بخش نسبت به دیگر فضاها از اهمیت بیشتری برخوردار است. ایجاد هماهنگی و تناسب بین تجهیزات، رنگ دیوارها، نور در زیبا شناختی این قسمت تاثیر زیادی می گذارد. از لوازم بسیار ضروری در سالن پرده ها هستند. این پرده ها هستند که با ایجاد هماهنگی با رنگ و نور محیط بر دکوراسیون آن اثر دارند. برای همین انتخاب نوع پرده سالن برای ایجاد این هماهنگی بسیار مهم است.

پرده سالن

پرده سالن

 برای سالن هر منزل با توجه به عوامل مختلفی می توان پرده انتخاب نمود. انتخاب درست و موثر باعث ایجاد زیبایی بصری بیشتر در فضای پذیرایی می شود. از عوامل موثر بر انتخاب پرده سالن می توان به این موارد اشاره نمود.

سبک پرده

سبک پرده

 به دلیل نوع فضای این قسمت نمی توان از هر نوع پرده در آن استفاده نمود. ایجاد محیطی صمیمی، گرم و دوست داشتنی با انتخاب تجهیزات و لوازم در این قسمت از سازه شکل می گیرد. بسته به سبک سالن منزل می توان برای آن پرده انتخاب کرد. در صورتی که پذیرایی منزل شما از سبک مدرن تبعیت می کند استفاده از پرده های مدرن بدون والان را به شما توصیه می کنیم. در صورت سنتی بودن نیز پرده های زیبایی برای آن می توان در نظر گرفت.

جنس پرده

جنس پرده

انتخاب انواع متریال برای پرده بسیار سخت و دشوار است. اگر چه برای پرده سالن می توان از هر نوع متریالی استفاده کرد اما بعضی از متریال ها با دارا بودن ویژگی های برتر برای این کار مناسب تر هستند. توجه کنید که می توان انتخاب متریال را بر حسب نوع آب و هوا در منطقه سازه نیز تعیین نمود. در مناطق سرد یا فصول سرد سال استفاده از پرده های ضخیم و در فصول گرم یا مناطق گرم متریال های سبک و نازک توصیه ما است. از جمله انواع پرده سالن متناسب با فصول سال عبارتند از: پرده ابریشم، پرده نخی، پرده نایلونی

رنگ و طرح پرده سالن

رنگ و طرح پرده سالن

مهم ترین لوازم در سالن هر سازه پرده ها هستند. زیرا با بزرگ بودن سطح تحت پوشش، این پرده های سالن هستند که بیشتر به چشم می آیند. برای همین در طراحی پرده سالن و انتخاب رنگ آن باید دقت بیشتری شود. انتخاب رنگ و طرحی که به سرعت باعث دل زدگی شما از فضای سالن نمی شود تاثیر زیادی در انتخاب شما خواهد داشت.

نکته مهم در انتخاب رنگ و طرح پرده سالن توجه به رنگ مبلمان در این قسمت است. هم خوانی این عناصر با هم باعث ایجاد فضایی خاص و زیبا می شود.

چند نکته مهم در انتخاب رنگ پرده

چند نکته مهم در انتخاب رنگ پرده

 • از تاثیر رنگ بر حس نشاط و شادابی در پرده استفاده کنید.
 • در صورت وجود عناصر با رنگ های خاص از پرده سالن با رنگ های خنثی استفاده کنید.
 • در صورت استفاده از رنگ های خنثی مانند خاکستری در کل فضای سالن از پرده با رنگ های جذاب استفاده کنید.
 • استفاده از رنگ های سرد باعث ایجاد بی حالی و سستی در کودکان می شود.
 • در سالن های پر نور بهتر است از پرده های تیره تر برای کاهش فرسودگی در آن استفاده کنید.
 • در سالن های کوچک بهتر است از پرده با رنگ دیوار استفاده شود.
 • سالن های مجلل نیاز به پرده با نقش و نگار دارند.
 • پنجره های کوچک نیاز به پرده با خطوط افقی دارند.
 •  برای سقف های کوتاه از پرده با خطوط عمودی استفاده کنید.
 • استفاده از رنگ قرمز باعث ایجاد حس نشاط در افراد می شود. اما افرادی که به تناسب اندام خود اهمیت می دهند بهتر است در سالن هایی با پرده های قرمز غذا نخورند. زیرا این رنگ باعث پر خوری در افراد می شود.

اندازه و ابعاد در پرده های سالن

اندازه و ابعاد در پرده های سالن

در زمان انتخاب پرده سالن باید به ابعاد مورد نیاز برای پوشش پنجره سالن توجه کنید.  با توجه به ایجاد چین خوردگی بر روی پرده برای ایجاد نمایی زیباتر باید حتما پارچه انتخابی شما بیشتر از دو برابر عرض پنجره باشد. این کار کمک می کند حتی در زمان باز بودن پنجره ها نیز پرده سالن زیبا به نظر برسد.

 توجه کنید که حتما از ارتفاع سقف تا زمین طول پارچه پرده را بیشتر در نظر بگیرد. با ریخته شدن ادامه پرده بر روی زمین ایجاد حس شکوه و جلال بیشتر می شود. اما اگر علاقه به پرده های بلند ندارید بهتر است که اندازه گیری محل نصب پرده سالن را تا زمین به طور دقیق انجام دهید. در این صورت امکان کوتاه شدن پرده وجود نخواهد داشت.

انواع اندازه گیری در پرده های سالن

انواع اندازه گیری در پرده های سالن

بسته به نوع سبک سازه ها می توان اندازه گیری پرده ها را برای خرید پرده سالن تعیین نمود. این سبک ها مشخص می کنند که پرده ها بعد از نصب چگونه قرار بگیرند.

 • نوع شناور پرده: در این نوع پرده ها به صورت آویزان در هوا قرار می گیرند. فاصله پرده تا زمین چیزی حدود 2.5 سانتی متر است.
 • نوع مماس پرده: در صورتی که علاقه دارید پرده شما کاملا مماس با زمین قرار بگیرند باید در اندازه گیری نهایت دقت را داشته باشید. در این نوع معمولا یراق آلات باعث بلند تر شدن پرده ها می شود. برای همین به این نکته هم باید توجه کنید. اندازه گیری در این نوع با فاصله تنها 1 سانتی متر از زمین انجام می شود.
 • نوع بلند پرده: معمولا پرده هایی که دارای وزن بیشتر هستند در این نوع بلندتر از حد معمول در نظر گرفته می شود. رسمیت ویژگی بارز این نوع روش اندازه گیری است. سعی کنید بیشتر از 15 سانتی متر برای ریخته شدن پرده بر روی زمین در نظر نگیرید.

نحوه چین خوردگی بر روی پرده

نحوه چین خوردگی بر روی پرده

از چین خوردگی های متنوعی برای پرده ها می توان استفاده نمود. این چین خوردگی ها در بعضی از پرده ها ایجاد حس شیک بودن می کند.

 • چین های انگشتی: این نوع برای پرده های سالن بسیار مناسب بوده و از 3 انگشتی تا 5 انگشتی تغییر می کند.
 • چین های جعبه ای: چین ها در این نوع عمیق و منظم هستند.
 • چین های ساغری: پرده هایی که نیاز به حرکت  ندارند می توان از این نوع چین در آن استفاده کرد.
 • چین های مدادی: نصب پرده سالن در این نوع چین خوردگی به وسیله قلاب و آویز صورت می گیرد. این نوع زیاد برای سالن منزل مناسب نیست.
 • چین های پانچی: این نوع چین خوردگی بیشتر برای سازه ها با سبک دکوراسیون مدرن استفاده می شود. راحتی در باز و بسته نمودن پرده ها ویژگی بارز این نوع چین خوردگی است.
 • چین های پاکتی: استفاده از میله پرده در این نوع چین خوردگی به دلیل ایجاد پاکتی در قسمت بالای پرده مرسوم است. در این نوع می توان از آستری در پشت پرده نیز استفاده کرد. اما توجه کنید که باید میله پرده در آستری نازک تر باشد.
 • چین های بند دار: با استفاده از نوارهای باریک و یا پهن به دلخواه در قسمت بالای پرده فضایی برای رد کردن میله پرده ایجاد می شود.
 • چین خوردگی ها با والان: در سازه هایی که به سبک کلاسیک دکوراسیون شده اند می توان از این نوع پرده ها با این والان ها استفاده نمود.

نصب پرده سالن

نصب پرده سالن

برای اجرای پرده سالن نیاز دارید که با دقت محل نصب پرده سالن را اندازه گیری کنید. نصب پرده بر روی سقف و دیوار دو روش نصب در این پرده ها است. بعضی از افراد محل نصب را تنها چند سانتی متر بالاتر از قاب پنجره در نظر می گیرند. این کار باعث ایجاد شکوه و تجدد در منزل می شود.

اما بعضی از افراد به دلیل کوتاه بودن سقف سازه خود نصب پرده را بر روی سقف انجام می دهند. این کار کمک می کند تا سقف پذیرایی بلندتر از حد معمول شود و فضای سالن گسترده تر خواهد شد.

ویژگی های مناسب انواع پارچه برای پرده های سالن

ویژگی های مناسب انواع پارچه برای پرده های سالن

از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر انتخاب پارچه های پرده ای می توان به این موارد اشاره نمود.

 • سبک بودن
 •  دارا بودن قابلیت شستشوی راحت
 • عدم ممانعت در عبور نور
 • مقاوم در برابر شستشو و نور خورشید
 •  عمر طولانی
 •  قیمت مناسب

انواع پارچه برای پرده سالن

انواع پارچه برای پرده سالن

برای دوخت پرده برای این قسمت از سازه می توان از پارچه های مختلفی استفاده نمود. به همین علت به توضیح درباره چند نوع پارچه برای سهولت در انتخاب می پردازیم.

پارچه های نازک مانند حریر و ابریشم

پارچه های نازک بیشتر برای فصول گرم سال مناسبند. اما در صورتی که سالن به فضای دیگر دید نداشته باشد می توان از این نوع پرده برای آن استفاده کرد.

 پارچه های کلفت مانند مخمل و فاستونی

این نوع پارچه زیبایی کم نظیری در پرده ایجاد می کند. حس شکوه و عظمت با دوخت پرده با این پارچه ها در منزل ایجاد می شود. اما این پرده به علت سنگینی  در زمان نصب و نظافت کمتر مورد توجه است.

پارچه های آستری

پارچه های آستری

در صورتی که از پارچه های گران بها برای دوخت پرده استفاده نموده اید. برای این که پرده سالن در اثر نور خورشید دچار پوسیدگی نشود بهتر است از پارچه های آستری در پشت پرده استفاده کنید. این پارچه ها به صورت مجزا در قسمت پشت پرده نصب می شوند. این کار کمک می کند تا در زمان شستشو پرده ها سنگین نشوند و ایجاد خستگی نکنند. ایجاد وقار و زیبایی از مزیت های بزرگ استفاده از آستر در پرده های سالن است.

نکات مهم در زمان خرید پرده سالن

نکات مهم در زمان خرید پرده سالن

 • برای سالن های کوچک هرگز از پرده های سنگین استفاده نکنید.
 • برای سالن هایی که کودک یا حیوان خانگی در آن حضور دارد از پرده با طول کوتاه استفاده کنید.
 • برای سازه هایی که امکان ورود آلودگی به آن زیاد است از پرده با ارتفاع کم استفاده کنید.
 • از تاثیر نوع پرده بر نور محیط و دمای سالن غافل نشوید.
 • استفاده از دو لایه پرده کمک می کند تا در زمان نیاز بتوانید یکی را باز و بدون دیده شدن فضای داخلی سازه از نور طبیعی استفاده کنید.
 •  استفاده از رنگ های متضاد در پرده و دکوراسیون  ایجاد حس نشاط می کند.
 • در صورتی که خود اقدام به شستشوی پرده های سالن می کنید از انواع پنبه ای پارچه ها استفاده کنید.

فروش پرده های سالن

فروش پرده های سالن

امروزه تهیه و دوخت پرده با وجود تنوع وسیع از رنگ، طرح و متریال باعث شده است تا افراد در زمان خرید پرده سالن دچار سردرگمی شوند. تاثیر نور، رنگ و مبلمان منزل بر انتخاب پرده برای افرادی که در این موارد سررشته ای ندارند کاری سخت و در بعضی از موارد غیر ممکن است. برای همین در زمان خرید پارچه و یا انتخاب نوع دوخت پرده سالن باید حتما از افراد متخصص در این زمینه مشورت گرفت. این کار کمک می کند تا در صورت صرف هزینه های گزاف با عدم شناخت، و انتخاب نادرست باعث هدر رفتن هزینه های خود نشوید.

برای خرید پرده برای پذیرایی منزل یا قسمت های مختلف سازه خود می توانید به  محل فروش پرده سالن مراجعه فرمایید. مراجعه به سایت های معتبر نیز از گزینه های خرید پرده است. خرید از این سایت با مزیت مشاروه با کارشناسان سایت ها همراه بوده و با وسعت در طرح و رنگ و متریال دست افراد برای انتخاب باز است.

برای خرید انواع پرده سالن با ویژگی های مختلف اما به بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت می توانید به سایت ما مراجعه فرمایید. کارشناسان در این سایت آماده پاسخگویی به شما در این زمینه هستند.

خرید پرده در تهران در مجموعه پرده سرای عامری

پرده فروشی عامری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *