پرده

دوخت پرده

دوخت پرده

دوخت پرده را میتوانید به پرده فروشی عامری سفارش دهید.

یکی از مهمترین اقدامات یک فروشگاه و به طور کلی فروشنده پرده،مشاوره و راهنمایی جهت دوخت پرده می باشد.

دوخت پرده به زیبایی و تغییر دکوراسیون منازل کمک بسیاری می نماید.

طبیعتا خیاطان زیادی برای دوخت و طراحی پرده های زیبا برای پنچره اتاق ها و آشپزخانه و سالن های پدیرائی وجود دارند.

لیکن ارائه خدمات ایده آل برای مشتریان از عهده هر فروشگاهی بر نمی آید.

در هنگام دوخت باید به برخی نکات توجه ویژه ای داشت که در ادامه به مواردی اشاره می گردد.

دوخت پرده ها در منازل مسکونی

یکی از مهمترین ارکان دکوراسیون هر منزل مسکونی و تجاری پرده منصوبه در آن می باشد.

پرده ها می توانند به ظاهر زیبای دکوراسیون و شیک نشان دادن آن کمک نمایند.

در صورت نصب  این کالای به ظاهر ساده و دوخت درست ، چشم هر بیننده ای را به خود جلب می نماید.

در نقطه مقابل آن اگر دوخت نامناسب هم دکوراسیون را تحت تاثیر قرار می دهد.

پس دوخت مناسب و شیک و طرح دار نقش مهمی در زیبایی پارچه های شما نقش دارد.

معمولا در هنگام انتخاب هر پرده ساده باید نکاتی را مورد توجه قرار داد.

1-جنس پرده

2-سایز پرده

__________________________________

بیشتر بدانید:

قیمت انواع ساتن

پرده فروشی در تهران

قیمت انواع پرده با پارچه های ساده

__________________________________

دوخت پرده

1-جنس پرده

پرده ها دارای انواع مختلفی هستند. از قبیل پرده های پنبه ای،پرده های کتان،پرده های ابریشمی،پرده های مخمل،پرده های توری و…

در هنگام دوخت پرده ها باید به محل قرار گیری آن و آراستگی ظاهری و طرح مورد نظر برای آن و میزان فضایی که پوشش می دهد توجه نمود.

مثلا در مورد پرده های پنبه ای باید دقت نمود . این نوع پرده ها مناسب اتاق های نهارخوری و یا اتاق های نشیمن به جهت مسدودی نور خورشید هستند.

و یا در مورد پرده های ابریشمی این نکته حائز اهمیت است که این نوع پارچه ها بیشتر برای اتاق هایی با فضای رومانتیک و همچنین اتاق هایی که میزان آسیب پذیری کمی برای پرده دارند مناسب است.

پرده فروشی عامری شما را راهنمایی میکند تا به صرفه ترین دوخت پرده را برای خانه خود انتخاب کنید.

2-سایز پرده

یکی از مهمترین نکات مربوط به پرده سایز و اندازه پرده است.

اندازه گیری دقیق عرض و ارتفاع پرده نقشی اساسی در جلوه ظاهری و زیبایی پس از دوخت  دارد.

درصورتی که دوطرف پرده ها دیوار بود باید حد فاصل بین دیوارها به طور دقیق اندازه گیری و سپس ارتفاع آن از سقف تا زمین اندازه گیری شود.

همچنین در صورتی که طول و عرض پرده ها کوتاه باشد حتما از چپ و راست به اندازه10 سانتی متر و میزان ارتفاع آن را به اندازه 10 الی 20 سانتی متر افزایش دهید.

اگر هم قصد استفاده از چوب پرده های معمولی را دارید از بلندی آن به میزان 5 سانتی متر کم می کنید تا بتواند متناسب با پنجره ها باشد.

اگر هم از میله های حلقه دار استفاده می کنید 8 سانتی متر از میزان ارتفاع کاهش دهید تا دوخت پرده به زیبایی جلوه گر شود.

بیشتر بخوانید
قیمت انواع کرکره فلزی

با در نظر گرفتن تمامی موارد موصوف باید اطلاع داشته باشید معمولا عرض پارچه های موجود در بازار به صورت دو متر و سه متر می باشد.

در صورتی که پنجره مکان مورد نظر شما بلند بوده پارچه های با ارتفاع سه متر و در غیر اینصورت از پارچه های با ارتفاع دو متر استفاده نمایید.

دوخت پرده های ساده با اینکه می تواند از لحاظ قیمتی مقرون به صرفه باشد اما همین سادگی می تواند جلوه زیبا و شگفت انگیزی را به خانه های شما به ارمغان آورد.

دوخت پرده ها به صورت ساده و چین دار معمولا صورت می گیرد.

در مورد دوخت پرده ساده موارد صدرالاذکر مورد تاکید است.

در مورد پرده های چین دار و پلیسه ای نیز باید به مواردی باید توجه نمود.

دوخت پرده

__________________________________

بهتر است بدانید:

خرید پرده در تهران

قیمت انواع پرده حریر

نصاب پرده در تهران

__________________________________

دوخت پرده های پلیسه ای

پرده های پلیسه ای  نوع افقی که به صورت آکاردئون و دارای دوخت چین دار می باشند.

پرده های پلیسه ای به دلیل داشتن طراحی زیبا طرفداران بسیاری را به خود جذب نموده است.

این نوع پرده ها که دارای انواع زنجیری و نخی هستند امکان باز شدن به دو طرف پنجره را دارند. این پرده های زیبا و شیک و باریک مناسب قاب پنجره ها بوده و در صورت خلق زیبا ، ظاهر زیبای منزلتان را دوچندان نماید.

پرده های پلیسه  دارای انواع پارچه های ایرانی و خارجی و متناسب با متریال اتاق ها و محیط هاهستند. در هنگام دوخت این نوع پارچه باید دقت زیادی به دلیل ظرافت آن نمود.

در خصوص دوخت این نوع پرده ها باید به مواردی از قبیل دوخت آستر و اندازه درگاه مورد نظر و نحوه دوخت نوار پرده دقت نمود. مثلا در هنگام دوخت آستر باید ابتدا متراژ مورد نیاز محاسبه و پس از درنظر گرفتن اندازه پنجره مورد نظر 30 سانتی متر بیشتر آستر را در نظر بگیرید.

در زمان دوخت نوار پرده نیز باید از هرطرف 10 سانتی متر به داخل دوخته شوند و در صورتی که این اندازه زیاد و یا کم باشد می تواند در کج بودن پرده ها موثر باشد.

معمولا برای دوخت  گام هایی را باید در نظرگرفت. این مراحل برای دوخت توسط خانم ها در منزل وقت گیر و خسته کننده می باشد که بهتر از مراکر پرده فروشی و دوخت  استفاده نماید

دوخت پرده های اداری

علاوه بر انتخاب کار خود منازل مسکونی ادارات و مراکز تجاری نیز باید در دوخت هرگونه پرده در محیط خود دقت لازم و کافی را داشته باشند.

مراکز اداری و تجاری معمولا از پرده های شیدرول که از دسته زبرا بوده استفاده می نمایند. اما در صورت استفاده از پرده های پارچه ای نیز باید به دقت ضمن اندازه گیری دقیق و در نظر گرفتن تم ها و متریال محیط دوخت  خود را نیز به درستی انجام دهند تا زیبایی محیط حفظ شود.

نکات مهم در دوخت پرده

* اگر برای درست کردن یک پرده نیاز به دوخت دو تکه پارچه دارید، ابتدا این کار را انجام دهید. مطمئن شوید که الگو با هر راه راه یا جزئیات دیگر مطابقت داشته باشد، با یک درز 2.5 سانتی متری بدوزید و درز را باز اتو کنید. اگر 3 تکه برای آرایش دو پرده دارید، یکی را از طول نصف کنید و به هر کدام از تکه ها یکی را بدوزید تا دو پرده با عرض یکسان درست کنید.

بیشتر بخوانید
پرده چاپی

*بعد سجاف های کناری را بدوزید. اینها باید لبه‌های کناری باشند، بنابراین نیازی به تکمیل ندارند، اما اگر اینطور نیستند، لبه‌ها را دو برابر کنید تا لبه‌ای مرتب ایجاد کنید. ایده خوبی است که تقریباً هر 45 سانتی‌متر یک برش کوچک در قسمت پشتی ایجاد کنید تا مطمئن شوید که سجاف چروک نمی‌شود. سجاف ها را اتو کنید.

* قسمت بالا را بدوزید. اگر در حال ساختن پرده های زبانه ای هستید، ابتدا زبانه ها را بسازید. برای انجام این کار، یک لوله درست می‌کنید، آن را به سمت بیرون می‌چرخانید و صاف می‌کنید و درز را از قسمت مرکزی پشتی می‌کشید.

برای هر تب یکی از اینها بسازید. سپس می توانید لبه های خام را در سجاف بالای پرده فرو کنید. فاصله بین زبانه ها را با دقت اندازه بگیرید تا به یک اندازه فاصله داشته باشند.

* روی پرده ها یا پرده های حلقه دار، یک سجاف دوتایی عمیق در بالای پرده ایجاد کنید و حلقه ها را بچسبانید یا بعد روی نوار بدوزید. نوار معمولاً باید حدود 8 یا 10 سانتی‌متر از لبه بالایی پایین بیاید تا زمانی که پرده‌ها آویزان هستند، پرده به بالای ریل بچسبد.

در ادامه

* رشته های نوار را به اندازه عرض واقعی پنجره بکشید و شل ببندید. رشته ها را نبرید، زیرا ممکن است بخواهید بعداً عرض را تغییر دهید، مثلاً اگر در آینده از پرده ها برای پنجره دیگری استفاده کنید.

* در این مرحله ایده خوبی است که پرده ها را آویزان کنید، تا بتوانید لبه پایینی را به طور دقیق علامت گذاری کنید. اگر پرده‌های سنگین آویزان می‌کنید، به شخص دیگری نیاز دارید که وزن پارچه را تا زمانی که پرده آویزان شود تحمل کند، یا می‌توانید متوجه شوید که پرده برای مدتی از یک قلاب یا زبانه آویزان است و این باعث فشار می‌شود.

آن یک قلاب یا زبانه و می تواند 5 پارچه را پاره کند. اگر مجبورید پرده ها را به تنهایی آویزان کنید، اجازه دهید بالای نردبان، وزن بقیه پرده را تحمل کند، تا زمانی که بیشتر آن را بالا بیاورید.

*با پرده‌های سنگین، قبل از اندازه‌گیری سجاف پایین، چند ساعت صبر کنید تا آن‌ها جا بیفتند.

* یک سجاف دوتایی ته آن را اندازه کنید و بالا ببرید و بدوزید. اگر از وزنه استفاده می کنید، آن ها را در سجاف قرار دهید و با دست در جای خود بخیه بزنید.

* به طور سنتی، سجاف پایین با دست دوخته می شد، بنابراین دوخت در جلوی پرده ظاهر نمی شد. ممکن است متوجه شوید که دستگاه شما دارای یک دوخت سجاف است که برای استفاده برای این نوع سجاف ایده آل است.

بیشتر بخوانید
پرده فانتزی

دوخت پرده

دوخت پرده در  فروشگاه عامری

مرکز پرده فروشی مصطفی عامری یکی از مهمترین مراکزارائه  خدمات مبتنی بر مشاوره و خرید و طراحی و دوخت را در تهران و سراسر ایران می باشد.

این مرکز با در نظر گرفتن تمامی جوانب از قبیل اندازه پنجره ها و میزان فضای محیط و همچنین سلیقه مشتریان بهترین جنس  و با کیفیت ترین آن و همچنین بهترین رنگ و دوخت را به مشتریان خود پیشنهاد می دهد.

این مرکز خرید پرده در تهران با در نظر گرفتن شعار فروش پایان کار نیست،آغاز یک تعهد است،نسبت به ارائه با کیفیت ترین و بهترین متریال های روز دنیا و بهترین دوخت به جهت تزریق زیباترین محیط به منازل مسکونی ومحیط های اداری قدم بر داشته است.

شاید مهمتر از جنس و رنگ پرده دوخت و خلق بهترین جلوه در پارچه های انتخابی باشد. این فروشگاه با بهره گیری از بهترین خیاطان و مجرب ترین آن ها ضمن جذب بیشترین مشتریان نسبت به رضایت مشتری به عنوان بهترین تجربه اقدام نموده است.

با عنایت به موارد فوق الذکر و با توجه به میزان هزینه برای خرید و در نظر گرفتن جوانب آن تمامی خدمات مربوط به دکوراسیون خود و زیبا انگاشتن آن رابا برند مصطفی عامری تجربه نمایید.

__________________________________

پیشنهاد مطالعه بیشتر:

پرده فروشی

قیمت انواع پرده بیمارستانی

قیمت انواع پرده هتلی

__________________________________

 

 

سوالات متداول

نکات مهم در طراحی و دوخت پرده چه می باشند ؟

توجه به نوع پنجره، اندازه گیری دقیق و کامل، مشورت با افراد متخصص، خرید پارچه مورد نظر، دوخت پرده ، خرید لوازم نصب، نصب پرده.

اولین نکته مهم که باید در طراحی پرده در نظر گرفته شود چیست؟

توجه به نوع پنجره، بلندی و کوتاهی، پهن یا باریک بودن، نحوه باز و بسته شدن و محل استقرار آن از مهمترین عوامل می باشند.

هزینه دوخت پرده و قیمت نصب پرده در پرده فروشی عامری چقدر است؟

قبل از اینکه قیمت دوخت پرده مشخص شود، باید متراژ پرده را مشخص کرد. معمولا پارچه مورد نیاز برای دوختن پرده برای یک پنجره، 3 برابر طول پنجره است که البته به نوع دوخت پرده نیز بستگی دارد. به همین دلیل نمی‌توان قیمت مشخصی برای این خدمات در نظر گرفت؛ زیرا پرده هرچقدر ساده‌تر باشد، هزینه دوخت آن نیز کمتر است.همچنین قیمت نصب انواع پرده پذیرایی، پرده‌کرکره‌ای، پرده شید و زبرا و تمامی مدل‌های مدرن پرده نیز باهم متفاوت است و قیمت آن معمولاً بعد از کارشناسی ارائه می‌شود.

 

پل ارتباطی پرده فروشی مصطفی عامری با شما

راه های تماس با پرده فروشی مصطفی عامری

اطلاعات تماس

۰۹۳۷۱۲۳۶۰۰۷

۰۹۱۲۷۹۹۳۵۲۳

۰۹۰۳۲۹۶۱۸۱۸

برای مراجعه و بازدید حضوری نیز  می توانید از طریق آدرس ذیل اقدام نمایید:

پونک ، پاساژ بوستان ، طبقه اول ، دکوراسیون مصطفی عامری

مطالب مفید:

پرده فروشیخرید پرده در تهرانخرید پرده فروش پردهپرده پانچ  – پرده چاپی –  پرده آشپزخانه پرده حریرپرده مخملپرده سراپرده اتاق خواب – دوخت پرده  – تعمیرات پرده  -پرده پذیرایی – پرده زبرا 

نوشته های مشابه

31 دیدگاه در “دوخت پرده

 1. تهمینه گفت:

  مقاله دوخت پرده خیلی کاربردی بود.

 2. Hamid گفت:

  دوخت پرده جالب بود

 3. زهرا گفت:

  دوخت پرده رو خیلی تمیز و باکیفیت برام انجام دادن ممنون از تیم فروشگاه مصطفی عامری

 4. شریفی گفت:

  مطلب دوخت پرده بسیار کامل و کاربردی بود ممنون از شما

 5. امیررضا گفت:

  دوخت پرده رو پرده فروشی مصطفی عامری عالی انجام میده

 6. کیمیا گفت:

  من از دوخت پرده سرای عامری خیلی راضی بودم

 7. راما گفت:

  دوخت پرده به شیوه بسیار مدرن بود واقعا زیبا بود.

 8. ناهید گفت:

  محتوا دوخت پرده در سایت مصطفی عامری خیلی کاربردی است.

 9. مریم گفت:

  مقاله دوخت پرده خیلی کاربردی است.

 10. علی گفت:

  دوخت پرده هاتون خیلی ظریف و زیباست موفق باشید .

 11. صفورا کاظمی گفت:

  دوخت پرده واقعا هنره

 12. Mino گفت:

  نکاتی بسیار کاربردی و مهم را از مقاله ایشون فهمیدم انتخاب من برای دوخت پرده حتما از سایت اقای عامری هست

 13. کوثر گفت:

  دوخت پرده هاتون واقعا حرفه ای هست

 14. سیمین گفت:

  از شما بابت مقاله دوخت پرده ممنونم

 15. حسین گفت:

  همیشه نگران خرید و نصب پرده بودم و به نظرم این فروشگاه خدمات خوبی ارائه می کنه.

 16. ساناز گفت:

  دوخت پرده ها خیلی تمیز و عالی بود ممنون

 17. نسرین گفت:

  من از دوخت پرده هام رضایت داشتم

 18. مریم گفت:

  دوخت پرده توسط مصطفی عامری بخوبی انجام میشه.

 19. هانیه گفت:

  جنس پرده هاتون عالیه تشکر

 20. نیکی گفت:

  مقاله نکات مهم دوخت پرده فوق العاده مفید بود

 21. صدیقه گفت:

  دوخت پرده توسط شما تجربه خوبی برای من بود

 22. Tarah گفت:

  مقاله دوخت پرده کاربردی و مفید بود.

 23. Tarah گفت:

  دوخت پرده توسط پرده فروشی عامری عالی انجام میشه

 24. نسیم گفت:

  آقای عامری واقعا لذت بردم هم از دوخت هم پارچه

 25. مختاری گفت:

  مطالب مفیدی درباره دوخت پرده بود

 26. الهه گفت:

  دوخت پرده توسط شما خیلی عالی بود

 27. راضیه گفت:

  ممنونم بابت مطالب خوبتون درباره دوخت پرده.

 28. زهرا گفت:

  برای دوخت پرده فقط به برند مصطفی عامری میشه اعتماد کرد

 29. کیمیا گفت:

  دوخت انواع پرده توسط مصطفی عامری بخوبی انجام میشه.

 30. الیا گفت:

  دوخت بسیار تمیز

 31. ماندانا گفت:

  آشنایی با روش های مختلف دوخت پرده در مقاله دوخت پرده بسیار مفید بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *