قیمت انواع پرده ابریشم

گالری تصاویر نمونه پرده های ابریشم

با پرده‌های ابریشم مصطفی عامری، فضایی بی‌نظیر را به خانه‌تان ببخشید. از طرح‌ها و رنگ‌های متنوع تا کیفیت برتر، هر پرده‌ای انتخابی هوشمندانه برای زیبایی و شیوه در دکوراسیون خانه شماست. با ما همراه شوید و از گالری تصاویر نمونه کارهای ما بهره‌مند شوید. انتخابی متفاوت برای فضایی خوشایند و زیبا در خانه‌تان!

مدلهای پرده

خودمون با نمونه پرده میاییم خونتون،

مشاوره رایگان میدیم و اندازه میزنیم

ویژگی های پرده ابریشم

پرده ابریشم از لوکس ترین پرده ها به شمار میرود که ظاهری زیبا و لطافت خاصی دارد. به همین علت از پرده ابریشم باید در مکان های لوکس و شیک استفاده کرد . استفاده از پرده ابریشم برای پرده پذیرایی میتواند یکی از بهترین انتخاب ها برای خانه شما باشد .از ویژگی های پارچه ابریشم می توان به این موارد اشاره نمود.

 • استحکام بالا

 • طول عمر زیاد

 • دوستدار محیط زیست

 • تنوع در طرح و رنگ و نقش

 • وزن کم

 • سادگی در شستشو و نظافت

این پارچه در کیفیت و ضخامت های مختلفی تولید می شود که با دوخت پرده از آن می توان بر زیبایی سازه ها افزود.

پرده ابریشم

نکات مهم در انتخاب پرده ابریشم

بیشتر افراد از پرده ابریشم برای قسمت پذیرایی منزل استفاده می کنند. زیبایی بصری ایجاد شده با این پرده بر کل سازه تاثیر مستقیم  دارد. اما برای انتخاب این پرده برای سالن پذیرایی باید به چند نکته مهم توجه نمود.
 
 • به عمر طولانی برای پرده خود بیندیشید.

 • به اندازه و وزن پرده خود اهمیت دهید.

 • مقدار بودجه مورد نظر توجه کنید.

 • به هماهنگی بین پرده و اجزای منزل خود اهمیت دهید.

 • نور محیط داخلی منزل خود را بسنجید.

 • منطقه قرارگیری سازه بسیار مهم است.

 • بافت متریال پرده در زیبایی آن تاثیر گذار است.

 • برای فضاهای مختلف در سازه از پرده های مختلف استفاده کنید.

 • بر اساس نوع فضا از پرده ها با متریال هایی مختلف و طرح های ویژه استفاده کنید.

 • به چگونگی شستشو و نگهداری پرده توجه کنید.

چرا از پرده های ابریشم در منازل استفاده کنیم

پرده ابریشم با ایجاد حس لطافت در سازه ها بر روحیه سرزندگی این افراد تاثیر دارد و باعث می شود تا ساکنان منازل با نشاط تر باشند. اما چند دلیل مهم باعث می شود تا از پرده های ابریشم در سازه ها استفاده شود.

 • سازه هایی که از نور طبیعی کم بهره هستند با نصب پرده ابریشم در منازل خود می توانند از نور در طی روز بیشتر استفاده نمایید.

 • سبکی این پرده ها به آن قابلیت اجرای پرده ابریشم را به راحتی می دهد.

 • به دلیل تنوع وسیع  به سادگی این پرده ها با دکوراسیون داخلی سازه ها ست می شوند.

 • استفاده از این پرده به سازه ها حس رسمیت و مدرنی می دهد. 

پرده ابریشم

در زمان خرید پرده ابریشم به چه نکاتی توجه کنید

قبل از این که پارچه برای پرده منزل خود تهیه کنید توجه کنید که برای کدام قسمت از منزل نیاز به پرده دارید. با توجه به محل از متریال مناسب برای این محل ها به عنوان پرده استفاده کنید. به سبک دکوراسیون منزل در انتخاب پرده توجه کنید. پرده ابریشمی به فضای سازه حالتی رسمی و مدرن می بخشد. در صورتی که علاقمند به اسپورت بودن دارید پرده های ابریشم نمی تواند خواسته های شما را برآورده نماید. رنگ پرده باید حتما با قسمتی از سازه متناسب باشد. امروزه بیشتر برای این که پرده ها جلوه ای زیبا به سازه بدهند از رنگ های متضاد این اجزا استفاده می شود.

برای قسمت های مختلف سازه علاوه بر انتخاب متریال مختلف از رنگ های مختلف نیز باید استفاده کنید. برای فضاهای عمومی منزل نظیر پذیرایی رنگ های سرد و برای اتاق ها از رنگ های گرم استفاده کنید. سعی کنید از تلفیق رنگ ها در پرده ابریشم رنگی متناسب با فضای سازه خود ایجاد کنید. استفاده از آستری در پشت پرده ابریشم به آن ضخامت و سنگینی می دهد. بهتر است که دوخت آستری مجزا از پرده صورت گیرد و برای نصب نیز از میل پرده جداگانه جهت نصب آستری استفاده شود. در این صورت در زمان شستشو دچار مشکل نخواهید شد. برای پارچه آستری بهتر است از پارچه های کم قیمت تر استفاده کنید.

تنوع رنگ پرده ابریشم

 با توجه به تنوع وسیع رنگ در پرده های ابریشم باید به رنگ انتخابی پرده خود دقت کنید. زیرا هر رنگ با توجه به مقدار نور محیطی نور معینی را به فضا منتقل می کند. به عنوان مثال پرده های بنفش، رنگی مایل به صورتی را با برخورد نور به خود به فضا منتقل می کنند. این رنگ عواطف را بیشتر و احساسات را شعله ور می کند. برای همین استفاده از این رنگ پرده ابریشم برای اتاق خواب بسیار مناسب است.

رنگ های قهوه ای برای ایجاد فضایی دلپذیر بسیار مناسب هستند. از این رنگ برای انتخاب پرده پذیرایی استفاده کنید. استفاده از رنگ های دودی نیز باعث سردی و رسمیت فضا می شود. این رنگ را برای پرده های اتاق کار در منازل در نظر داشته باشید. این رنگ ها همچنین به دلیل نشان ندادن آلودگی برای این فضا ها بسیار مناسب هستند.

 

دوخت پرده های ابریشمی

 این پرده ها به دلیل ظرافت به توجه بیشتری در دوخت نیاز دارند. در صورتی که از ابریشم مصنوعی برای دوخت پرده استفاده می کنید سعی کنید که از سوزن زدن به آن بیشتر از اندازه خودداری کنید. جای سوزن بر روی پارچه های باقی می ماند.

در زمان دوخت دقت کنید که اشتباه نکنید. شکافتن دوخت از روی این پارچه ها با سختی همراه است. به دلیل سبکی این پارچه ها نیاز است که در قسمت پایین پرده برای بهتر ایستادن پرده از سرب پرده استفاده شود. در طراحی پرده ابریشم حتما به ایجاد این فضا توجه کنید.

در صورتی که از پرده های ضخیم جهت پوشش پنجره استفاده می کنید می توانید از پارچه ابریشم جهت اکسسوری و یا والان روی آن استفاده نمایید.

پرده ابریشم

نحوه اندازه گیری پنجره

قبل از این که برای دوخت پرده اقدام کنید باید حتما مقدار اندازه پنجره را مشخص کرده باشید. در این صورت در زمان خرید پارچه با مشکل کسری مواجه نخواهید شد. برای اندازه گیری تعیین کنید که پرده ابریشم قرار است از کدام قسمت نصب شود. سقف یا دیوار محل هایی است که می توان پرده های ابریشمی را نصب نمود.

اگر سقف سازه شما کمی کوتاه است و تمایل ندارید تا دیگران متوجه این کوتاهی و نقص سقف شوند. نصب پرده را از سقف در نظر بگیرید و اقدام به اندازه گیری کنید. اما در صورتی که بلندی سقف برای شما در زمان نصب پرده مشکل ایجاد می کند نصب میل پرده را بر روی دیوار و بالای پنجره انجام دهید. بعد از انتخاب محل نصب میل پرده می توان از همان محل اندازه گیری ارتفاع پرده را انجام داد.

امروزه بیشتر افراد برای ایجاد حس اشرافیت پرده ها را بلندتر از اندازه معمولی در نظر می گیرند. برای پرده های ابریشمی سعی نکنید از این اندازه به حدی باشد که پرده بر روی زمین جمع شود. این کار باعث آلودگی و فرسودگی سریع پرده می شود.

نحوه شستشوی پرده ابریشم

ظرافت در پرده های ابریشم باعث می شود تا در زمان شستشو دقت بیشتر و زمان بیشتری صرف کنیم.

 • برای شستشوی این پرده ها از ماشین لباسشویی استفاده نکنید. شستشو با این لوازم به بافت پارچه آسیب های جدی وارد می کند.

 • از چنگ زدن و فشردن پرده با دست خودداری کنید.

 • از پهن کردن پرده در زیر نور خورشید بپرهیزید. رنگ و بافت پارچه در اثر نور خورشید دچار صدمه می شود.

 • از مواد شیمیایی قوی برای شستشو استفاده نکنید.

 • از نرم کننده برای حفظ لطافت پرده استفاده کنید.  

 • اتو کشیدن با دمای زیاد بافت پارچه را خراب می کند.

 •  سعی کنید قبل از خشک شدن کامل پرده آن را به صورت نمدار نصب کنید تا چروک نشود.

پرده ابریشم

خرید پرده ابریشم

در صورتی که از خرید پارچه و دوخت پرده سررشته ندارید و نمی دانید که برای سازه شما از چه طرحی برای پرده استفاده نمود. بهتر است از یک متخصص در این زمینه مشورت بگیرید. افراد ماهر و کارآزموده ای در سایت های فروشگاهی  هستند که به شما در زمینه انتخاب درست و هماهنگی رنگ، طرح و دوخت پرده مشاوره می دهند.

گروه های متخصص در این سایت ها علاوه بر راهنمایی در انتخاب طراحی و دوخت در زمینه شستشو و نظافت این پرده ها نیز به شما خدمات ارائه می نمایند. برای استفاده از خدمات این سایت ها می توانید به آدرس آن ها در فضای مجازی مراجعه فرمایید. فراموش نکنید که حتما از افراد معتبر و سایت های مطمئن خرید خود را انجام دهید.

به دلیل ورود افراد به داخل فضای خصوصی شما، باید اعتبار این افراد از هر نظر تایید شده باشد. سایت فروشگاهی ما با سالها تجربه در زمینه عرضه و ارائه خدمات به شما مشتریان عزیز خدمات ارائه می نماید. شما می توانید برای خرید و یا مشاوره با کارشناسان به این سایت مراجعه فرمایید. دریافت قیمت انواع پرده ابریشم و انواع پارچه های پرده ای دیگر نیز در همین سایت امکان پذیر است.

نکاتی که باید حتما در زمان خرید پرده به آن توجه کنید

 • برای فضاهایی که رسمیت در آن بیشتر است می توان از پرده های مخمل و ابریشم استفاده نمود.

 • سعی نکنید این پرده ها را با این متریال خود شستشو و نظافت کنید. در صورت کمترین بی توجهی تمام هزینه هایی که پرداخت کرده اید هدر خواهد رفت.

 •  سعی کنید با استفاده از طراحی پرده ابریشم و یا مخمل ایراد سازه خود را کم رنگ کنید.

 • در اندازه گیری نهایت دقت را داشته باشید.

 • در خرید پارچه خسیس نباشید. در صورت کم بودن مقدار پارچه پرده کوچک و هزینه ها تلف می شود.

 • حتما بیشتر از دو برابر عرض پنجره پارچه تهیه کنید. اگر این اندازه حدود سه برابر باشد بسیار بهتر است.

 • در صورتی که پنجره سازه ارتفاع زیادی دارند از پرده ابریشم با طرح های شلوغ برای انحراف ذهن استفاده کنید.

 • پارچه های ابریشمی که در قسمت انتهای خود نیز طرح دارند برای پوشش پنجره های بلند بسیار مناسب هستند.

قیمت پارچه ابریشم ترک

پارچه ابریشم ترک، یکی از گران‌قیمت‌ترین و لوکس‌ترین نوع پارچه‌ها در بازار است. این پارچه با الیاف طبیعی ابریشم ترک بافته می‌شود که به دلیل نرمی و براقیت خود، به عنوان یکی از محبوب‌ترین پارچه‌های مورد استفاده در دکوراسیون داخلی شناخته می‌شود. با توجه به هزینه‌ ی زیاد تولید و فرآوری ابریشم ترک، قیمت پارچه ابریشم ترک بسیار بالاست و معمولاً برای خرید این پارچه باید مبالغ قابل توجهی را پرداخت کرد. قیمت پارچه ابریشم ترک بسته به کیفیت، ضخامت و طرح آن متفاوت است. لازم به ذکر است که هرچه کیفیت و طراحی پارچه ابریشم ترک بهتر باشد، هزینه‌ ی بیشتری نیز باید برای خرید آن پرداخت شود. در کل، باید گفت که قیمت پارچه ابریشم ترک بسیار گران است و برای خرید آن، باید از قدرت خرید مناسب برخوردار بود و بودجه‌ای قابل توجه را برای خرید این پارچه در نظر گرفت.

پرده ابریشم

پرده حریر ابریشمی

پرده حریر ابریشمی، یکی از لوکس‌ترین و جذاب‌ترین نوع پرده‌ها در بازار است. این پرده با استفاده از الیاف طبیعی ابریشم ساخته می‌شود که به دلیل نرمی، براقیت و ماندگاری بالای خود، به عنوان یکی از پرطرفدارترین پارچه‌های مورد استفاده در دکوراسیون داخلی شناخته می‌شود. طراحی این پرده با توجه به الگوهای متنوع و طرح‌های مختلفی که در آن استفاده می‌شود، به صورت هنری و زیبا انجام می‌شود. با توجه به اینکه حریر ابریشمی بسیار نرم و نازک است، پرده‌ های ساخته شده از این پارچه به شکلی فوق‌العاده ظریف و جذاب هستند. این پرده‌ها با وزن کمتری نسبت به پارچه‌های دیگر، به راحتی باز و بسته می‌شوند و به دلیل سبکی و نرمی، به آسانی جایگاه خود را در هر دکوراسیون داخلی پیدا می‌کنند. همچنین در برابر حرارت و نور خورشید مقاومت بالایی دارند. لازم به ذکر است که به دلیل استفاده از مواد با کیفیت بالا و ابریشم طبیعی در تولید پرده حریر ابریشمی، قیمت آن بسیار گران است. اما با توجه به ظاهر لوکس و فوق‌العاده‌ی آن، به عنوان یکی از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین نوع پرده‌ها در بازار داخلی و خارجی شناخته می‌شود.

قیمت پارچه ابریشم طبیعی

پارچه ابریشم طبیعی، یکی از گران‌ترین و لوکس‌ترین نوع پارچه‌ها در بازار است. این پارچه با الیاف طبیعی ابریشم ساخته می‌شود که به دلیل نرمی، براقیت و ماندگاری بالای خود، به عنوان یکی از پرطرفدارترین پارچه‌های مورد استفاده در دکوراسیون داخلی شناخته می‌شود. قیمت پارچه ابریشم طبیعی بسته به کیفیت، ضخامت و طرح آن متفاوت است. لازم به ذکر است که هرچه کیفیت و طراحی پارچه ابریشم طبیعی بهتر باشد، هزینه‌ی بیشتری نیز باید برای خرید آن پرداخت شود. قیمت پارچه ابریشم طبیعی بسیار گران است. لازم به ذکر است که با توجه به محدودیت و تولید محدود این پارچه، برخی از پارچه‌های ابریشم طبیعی با قیمت بسیار بالایی فروخته شده‌اند و در برخی موارد، قیمت آن‌ها به صد هزار دلار برای هر متر مربع نیز می‌رسد.

سوالات متداول پرده ابریشم

پیشنهاد می شود در زمان تهیه پرده مناسب برای خانه،به غیر از زیبایی به فضای دکوراسیون خانه و جنس پرده دقت کنید. تا در آخر بهترین انتخابتون رو انجام دهید.

برای مثال اگر منزلتان نور گیر است و می خواهید نور کمتری داشته باشید، از پرده ضخیم استغاده کنید. و اگر برعکس این موضوع بود می توانید از پرده توری استفاده کنید.

با در نظر گرفتن این که پرده ها قسمت های زیادی از بخش عمودی دیوار را در بر می گیرند. اگر پرده سرتاسری و با ارتفاع کامل دیوار تهیه شود و طرح های عمودی در خود داشته باشد. سقف بلند تر به نظر می رسد و رنگ های روشن باعث بزرگ نشان دادن فضا شود.

پیشنهاد می شود هماهنگی بین سبک پرده و همچنین چوب پرده با دکوراسیون خانه وجود داشته باشد. اگر مدل فرش خیلی شلوغ است، از پرده خلوت تر استفاده کنید. در انتخاب رنگ پرده هم تناسب و هارمونی را مورد توجه قرار دهید.

به این مطلب امتیاز دهید:

5 پاسخ

 1. پرده ابریشم با توجه به ویژگی و مزیت هایی که ذکر کردید، باعث شد بطور قطعی در خرید یکی از گزینه های انتخابیم باشه

 2. من از شما به عنوان یک نمایندگی تمام و کمال در تامین انواع پرده و تجهیزات آن راضی هست.

 3. با توجه به قیمت و ظرافت پرده های ابریشم ،مقاله بسیار مفیدی بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post