پرده

قیمت انواع پرده حریر

قیمت انواع پرده حریر

برای خرید انواع پرده حریر، مناسب باید اطلاعات و شناخت کافی را درباره ی پرده های حریر داشته باشیم تا بتوانیم انتخاب درستی انجام دهیم . پرده حریر در مقایسه با پارچه های دیگر نازک تر است و ضخامت آن کم تر است . که این خصوصیت آن به رسیدن نور داخل خانه و روشن شدن فضای خانه، کمک زیادی می کند . پرده های حریر باعث می شوند که خانه به بهترین حالت نشان داده شود .

انواع پرده حریر انواع پرده حریر 

پرده حریر انواع مختلفی دارد که هر کدام از این ها نسبت به موقعیتی که در آن استفاده می شوند، ضخامت و نازک بودن آن ها متفاوت است . پرده حریر معمولا به عنوان پرده های مکمل تزیینی و به صورت دومین پرده استفاده می شود .

ولی اگر بخواهید به عنوان پرده اصلی استفاده کنید، بهتر است که از پرده های حریری که ضخامت بیشتری دارند بهره بگیرید . اگر از پرده های حریر نازک خوشتان می آید و قصد خرید این نوع پرده های حریر را دارید، بهتر است این پرده ها را برای مکانی استفاده کنید که دید کمتری به بیرون دارد چرا که این پرده های حریر نازک، قابلیت پوشاندن و دید نداشتن از محیط اطراف را ندارند .

مزیت های پرد حریر

مزیت های پرده حریر

ویژگی های منحصر به فرد این پرده ها باعث می شود که این نوع پرده ها در مقایسه با سایر پارچه ها تمایز داشته باشند . طراحی انواع پرده حریر، به گونه ای است که این پارچه ها درخشندگی خاصی دارند و باعث زیبا شدن دکوراسیون خانه و شیک شدن فضای منزل می شود

این ویژگی پرده حریر که باعث عبور نور به داخل خانه می شود، دلیل جذب شدن خانم ها به سمت خرید این پرده های حریر می شود . برای خانه هایی با ابعاد کوچک، استفاده از این مدل پرده بسیار مناسب است و جلوه ی خوبی می دهد که باعث بزرگ نشان دادن فضای خانه می شود . از این جهت که درخشندگی خاصی در این پرده ها وجود دارد .

معایب پرده های حریر

معایب پرده های حریر

به طور معمول هر متاعی در کنار مزیت هایی که دارد از معایبی هم برخوردار است . یکی از معمول ترین معایبی که پرده حریر دارد این است که جنس آن نازک است و ممکن است سریع تر از دیگر پارچه ها پاره شوند پس این گونه مشکلاتی را به همراه دارد .

از نظر نازک بودن و اینکه باعث می شود فضای خانه به بیرون دید داشته باشد، پوشانندگی مناسبی برای خانه های بزرگ ندارد و از این نظر مناسب نیست . به همین دلیل اکثرا به عنوان پرده ی لایه ی دوم استفاده می شود و روی پرده ی اصلی قرار می گیرد .

  این پرده ها در فصول سرد سال نمی توانند از ورود سرما به داخل خانه جلوگیری کنند که از دیگر معایب این نوع پرده ها می باشد.

مدل های پرده حریر

مدل های پرده حریر

پرده های حریر از جذاب ترین نوع پرده ها است که نمای بی نظیری برای مکان های مورد استفاده می سازد . پرده های حریر می توانند ضخیم یا نازک باشند که در بیشتر مواقع از پرده های نازک آن استفاده می شود . جنس پرده ی حریر از جنس نخ ابریشم است که نور و گرما را به داخل فضای خانه انتقال می دهد . از این پرده ها در هر مکانی اعم از اداری و منازل .. می توان استفاده کرد .

بیشتر بخوانید
قیمت انواع پرده اتاق خواب

مدل پرده حریر ساده برای اتاق خواب مناسب است . هر نوع پرده ی حریر دارای یک خصوصیاتی است که بستگی به نوع و جنس آن پرده دارد . به طور مثال هر پرده ای یک میزان نور و روشنایی از خود عبور می دهد که با دیگر پرده ها متفاوت است .

پارچه های ضخیم تر مانع عبور نور زیاد می شوند و این برای اتاق هایی که نیاز به حریم خصوصی دارند، مناسب است . پرده حریر ساده برای آشپزخانه و فضا هایی که به نور بیشتری نیاز دارند، مناسب است . استفاده از این پرده حریر ساده، حس سبکی و لطافت برای آن مکان ایجاد می کند .

قیمت پرده های حریر

قیمت پرده های حریر

قیمت انواع پرده حریر نسبت به جنسی که دارد و ضخامت و نازک بودن آن، متغیر است . ولی در حالت کلی قیمت بالایی نسبت به ارزش آن ندارد . پرده های حریر، قابلیت شست و شو دارند و با استفاده از این نوع پرده ها می توانید جلوه ی بسیار زیبایی به خانه ی خود بدهید .

پرده های حریر بسیار شیک هستند و از تنوع زیادی برخوردار می باشند . ارتفاع پرده های حریر از سقف تا زمین است و دارای طرح بندی های جالب و زیبایی می باشند . پرده های حریری که از جنس ضخیمی برخوردار هستند، قیمت نسبتا بالایی در مقایسه با پرده های حریر نازک دارند . پرده های حریر شفاف و کدر هم دارای تفاوت قیمت می باشند .

نصب پرده های حریر

نصب پرده های حریر

برای نصب پرده حریر ابتدا باید طول پنجره ها را اندازه گیری کنیم و سپس  نوع پرده را انتخاب کنیم . میل پرده را می توانیم روی دیوار و یا روی سقف نصب کنیم، که این کار بستگی به نوع پرده ی ما دارد . کسی که پرده را نصب می کند، باید محل قرار گرفتن میل پرده و پایه و جای پیچ ها را مشخص کند و بعد با استفاده از دریل و رول، پایه های میل پرده را نصب کند .

در ادامه ی نصب، پرده های حریر را با قرقره های همراه آن به میل پرده وصل کنید . اصلی ترین مرحله ی نصب، ریل پرده است و شما باید تشخیص دهید که میله ی پرده را در چه قسمتی نصب کنید .

نصب پرده به عواملی مانند : ارتفاع تا سقف، سبک و مدل پنجره، نوع پنجره و نوع پرده ای که داریم بستگی دارد . این عواملی که ذکر شد، را باید قبل از نصب پرده معین کنید تا در نصب آن دچار مشکل نشوید .دقت کنید که اندازه گیری ها به طور دقیق گرفته شود . اگر می خواهید دو لایه پرده نصب کنید، ابتدا باید پرده ی پشتی را به دقت نصب کنید و سپس پرده روی آن نصب شود . بعد از اینکه پرده ها  را نصب و آویزان کردید، حتما توجه داشته باشید که درپوش ریل ها را سر جای خودش قرار دهید تا پرده ها از ریل خارج نشوند .

بیشتر بخوانید
قیمت انواع پرده اتاق نوجوان

تنوع پرده های حریر

تنوع پرده های حریر

پرده های حریر دارای رنگ های بسیار زیبا و جذابی هستند . شما می توانید با انتخاب دو رنگ مختلف و با ترکیب عالی، جلوه ی اتاق خود را زیباتر کنید . از مدل های جدید پرده های حریر امروزه می توان به پرده های زبرا که برای آشپزخانه ها مناسب است، پرده های پانچ و پرده های آویز اشاره کرد .

طرح های این پرده

طرح های این پرده

از پرده هایی که کاربرد زیادی در دکوراسیون خانه دارند و  نقش مهمی در فضای خانه دارند، پرده های حریر است . از طرح های این پرده ها می توان به پرده حریر چاپی اشاره کرد که ترکیب آن با پرده های مخمل، جذابیت زیادی به خانه می دهد و روشنایی بیشتری ایجاد می کند .

پرده های حریر چاپی را می توان در پذیرایی، اتاق خواب و اتاق نشیمن استفاده کرد . این پرده های را می توانید با طرح های اختصاصی که سفارش می دهید و هر مدلی که مد نظر شماست، دریافت کنید . در فصول گرم سال که هوا بسیار گرم است، استفاده از پرده های حریر، گزینه ای بسیار مناسب برای پنجره ها می باشد . به دلیل اینکه محیط خانه را گرم نمی کند و نور را عبور می دهد و جذب نمی کند .

اگر خانه ی شما بزرگ است و فضای زیادی دارید، بهتر است که از پرده های حریر به عنوان پرده ی دوم استفاده کنید . سعی کنید در انتخاب رنگ های وسایل خانه، رنگ پارچه ی مبل و رنگ پرده را مکمل یکدیگر انتخاب کنید تا خانه نمای بهتری داشته باشد .

از پارچه های حریر علاوه بر استفاده در پرده ها، برای کوسن ها، آباژور ها و پاف ها هم به کار می رود .

کاربرد پرده های حریر در آشپزخانه

کاربرد پرده های حریر در آشپزخانه

در حال حاضر، پرده حریر در آشپزخانه ها برای نوردهی بیشتر و زیباتر کردن فضای آشپزخانه استفاده می شود . امروزه رنگ سرامیک ها و کاشی های آشپزخانه را با رنگ پرده های حریر شیک، ست می کنند و یا از ترکیب رنگ هایی که هم خوانی و تعادل خوبی دارند، استفاده می کنند .

آشپزخانه هایی که از سمت پذیرایی مشخص هستند و دید دارند را می توان با استفاده از پرده های حریر هم شکل پرده های پذیرایی، دیزاین نمایید . طرح های سنتی پرده های حریر، بسیار در بین مردم مخصوصا خانم های هنرمند، محبوب است و با سایر وسایل های خانه از جمله کوسن ها می توانید ست نمایید.

پرده های حریر را می توانید در ماشین لباسشویی شست و شو دهید اما توجه داشته باشید که دفعات آن زیاد نشود که  دچار پارگی یا آسیب های دیگر نشود .

پرده آشپزخانه انواع مختلفی دارد که از جمله ی آن  می توان به : پرده های حریر پلیسه، پرده های حریر پلیسه دستی، پرده های حریر پلیسه زنجیری، پرده های حریر پلیسه طرح روز و شب و پرده های بزرگ سر تا سری که برای آشپزخانه هایی که طول آن ها یک متر است، این پرده کل پنجره را می پوشاند و حریم شخصی افراد را کاملا حفظ می کند .

بیشتر بخوانید
قیمت انواع پرده با پارچه های طرح دار

طرح های شلوغ پرده های حریر گران تر از طرح های ساده است . شما می توانید با انتخاب طرح های ساده و ارزان هم زیبایی را به خانه ی خود بیاورید و هم در هزینه خود صرفه جویی نمایید . پرده های حریر، بسیار مستحکم و با کیفیت هستند . ابریشم به دلیل داشتن فیبر طبیعی، از قوی ترین و مستحکم ترین جنس ها می باشد و مقاومت کششی زیادی دارد .

خصوصیات پرده حریر

خصوصیات پرده حریر

پرده های حریر از لحاظ رنگ و ظاهر و طرح، به قدری تنوع دارد که برای خریدن این پارچه ی زیبا به مشکل نخواهید خورد . تنها کافی است که طرح دکوراسیون داخلی فضای منزل را بدانید تا بتوانید متناسب با آن، انتخاب زیبا و مناسبی داشته باشید .

زیبایی دکوراسیون منزل در روحیه ی افراد خانواده بسیار موثر و مهم است و می تواند انرژی منفی را دفع کند . پس اگر انتخاب درستی داشته باشید، می توانید با انرژی بالا و خلق و خوی عالی به زندگی خود ادامه دهید . همچنین با استفاده از رنگ های شاد و جذاب، نمای خانه خود را چند برابر کنید .

پرده های سفید حریر پرده هایی هستند که کاربرد زیادی دارند و با هر وسیله ای چیدمان زیبایی را جلوه می دهند . اگر در مکانی هستید که از نور کمی برخوردار است و مشکل نور دارید، استفاده از این پرده های سفید حریر، گزینه ی بسیار مناسبی است .

اگر از شلوغی والان ها خسته شده اید و به دنبال یک متریال مناسب و شیک هستید، پرده های حریر را به شما پیشنهاد می کنیم . برای اینکه از وسایل خانه دل زده نشوید و برایتان تکراری نشوند، می توانید با عوض کردن پرده ها و با استفاده از پرده های حریر، این فضای متنوع و زیبا را به خانه ی خود بیاورید و از آن لذت ببرید .

شستشوی پرده حریر

شستشوی پرده حریر

اگر لکه ای روی پرده ی حریر بیفتد و یا نوشیدنی روی آن بریزد، بهترین راه این است که با آب و صابون بشویید . دقت کنید که دمای آب حتما سرد باشد . ولی اگر لکه ی روی پرده حریر، لکه ی چربی باشد باید به سرعت آن را تمیز کنید تا رد لکه روی پرده نماند .

اگر بعد از ریختن لکه ی چربی مدت زمانی بگذرد، برای کم رنگ شدن لکه ی آن می توانید از کره ی مارگارین روی آن بریزید و بعد آن را شست و شو دهید .

از اینکه تا پایان این متن ما را همراهی کردید از شما عزیزان صمیمانه سپاسگزاریم .امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفید در خصوص پرده حریر  خدمت شما  مخاطبان گرامی ارائه کرده باشیم.

خرید پرده در تهران در مجموعه پرده سرای عامری

پرده فروشی عامری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *