پرده

پرده پذیرایی

پرده پذیرایی

پرده پذیرایی یا پرده سالن پذیرایی در سایت مصطفی عامری تحلیل شد.

پرده پذیرایی

انتخاب وسایل زیبا در جذابیت داخلی منازل نقش دارد و هر چه با انتخاب های هوشمندانه وسایل و عناصر مختلف دکوراسیون را داشته باشیم در نتیجه کار زیباتر وجذابتر خواهد شد.

 انتخاب مبلمان مناسب و همچنین سرویس خواب زیبا و هماهنگ با مبلمان و قسمت‌ های دیگر و وسایل دیگری که در قسمت‌های مختلف خانه قرار دارند

با توجه با سبک و متراژ خانه برای دکوراسیون منزل می توانند این زیبایی را برای شما رقم بزنند و موردی که باعث میشود این زیبایی بیشتر دیده شود تناسب و هارمونی بین طرح و رنگ در قسمت های مختلف خانه است.

اگر شما یک مدل مشخصی را برای خانه خود در نظر گرفته اید،بهتر است تمام وسایل را متناسب با آن تهیه کنید و حتی اگر یک نوع رنگی مشخصی را برای خانه خود در نظر گرفته اید،باید تمام رنگ هایی که در وسیله ها مختلف به کار می روند یا همرنگ با آن باشند

یا باید در مشابه با آن باشند و تضاد رنگ ها در صورتی معنی دار باشد می تواند زیبایی ایجاد کند و عدم تناسب و هماهنگی بین رنگ ها باعث می شود که زیبایی فضا از دست رود و فضا نا منظم تر به نظر برسد.

بهتر است بدانید:خرید پرده در مولوی

پرده پذیرایی

انتخاب پرده پذیرایی

یکی از موضوعاتی که تاثیر زیادی در زیبایی منازل دارد، پرده ها هستند به خاطر اینکه بخشی زیادی از دیوار منزل را به صورت عمودی در بر می گیرند و هر چه با رعایت اصول و قواعد برای پرده ای که برای پذیرایی تهیه می کنید همراه باشد فضای دلنشین تری را برای منزل شما در بردارد.

ولی در انتخاب پرده سالن پذیرایی باید موارد مختلفی در نظر گرفته شود و تنها ملاک شما برای تهیه پرده پذیرایی زیبایی آن نباشد و علاوه بر آن جنس پرده،ابعاد آن و رنگ و طرح و موارد مختلف این چنینی هم باید رعایت شوند تا در آخر پرده شما بهترین گزینه ممکن برای دکوراسیون پذیرایی شما باشد.

رنگ های پرده سالن پذیرایی

زمانی که مدل مشخصی را برای منزل خود در نظر میگیرید می تونید پرده تهیه کنید و همچنین متراژ منزل را نیز در نظر داشته باشید.اکر منزل شما فضای کوچیکی داردبرای بزرک جلوه دادن فضا و دلباز کردن فضای آن از پرده های رنگ روشن استفتده کنید و یا می توانید از پرده های حریر استفاده کنید که هم رنگ دیوار منزلتان باشد تا فضای بزرگتر را نشان دهد.

با انتخاب این مدل از پرده میتوانید در هزینه صرفه جویی کنید و هم منزل شما شیک تر و بزرگ تر نشان داده می شود همچنین اگر پرده شما نور گیر باشد می توانید به آسانی از نور گیری پنجره استفاده کنید.زیرا در نتیجه هر چه نور در یک مکان بیشتر باشد و رنگ های روشن زیادی در آن بر قرار باشد فضا بزرگتر نشان داده خواهد شد.

بیشتر بدانید:پرده فروشی در غرب تهران

نحوه انتخاب پرده برای پذیرایی

به خاطر داشته باشید که تابع اول است. قبل از اینکه پرده های اتاق نشیمن را انتخاب کنید، باید بدانید که هدف اصلی آنها چیست و چرا آنها را می خواهید. اگر هدف صرفاً تزئینی باشد، پس همه چیز به سبک مربوط می شود. دلایل مهم دیگری برای داشتن پرده اتاق نشیمن وجود دارد. این ملاحظات باعث انتخاب پرده های شما می شود.

 • برای حفظ حریم خصوصی، به پرده های اتاق نشیمن نیاز دارید که پنجره را بپوشاند و چشمان کنجکاو را از خود دور نگه دارد. اگر هدف شما این است، ترکیب سایه ها یا پرده ها با پرده می تواند مفید باشد. اگر ترکیبی را انتخاب می‌کنید، ممکن است گزینه‌های بیشتری برای پرده‌ها داشته باشید، زیرا نیازی به مات بودن آن‌ها نیست.
 • برای کنترل نور، انتخاب پارچه کلیدی است.
 • شیرس همچنان نور طبیعی زیادی را به داخل می‌دهد و در عین حال مانع از آفتاب مستقیم خشن می‌شود.
 • پارچه‌های با وزن متوسط ​​مانند کتانی، مقداری نور را از خود عبور می‌دهند، اما کمتر از شفاف.
 • پارچه‌های سنگین‌تر همراه با آستر، نور طبیعی را کاملاً مسدود می‌کنند. پرده های خاموشی گزینه ای هستند که دارای آستر خاصی هستند که از نور خورشید جلوگیری می کند.

عوامل دیگر در انتخاب پرده سالن پذیرایی

 • تمام پنجره ها را با هم در نظر بگیرید. برای اینکه یک اتاق منسجم به نظر برسد، تمام پرده ها باید از یک ارتفاع آویزان شوند و طول یکسانی داشته باشند.
 • ارتفاع پنجره می تواند متفاوت باشد. فقط به این دلیل که همه آنها یکسان به نظر می رسند، به این معنی نیست که هستند و حتی یک اینچ تفاوت یک مسئله بزرگ است. پس از اندازه گیری تمام اندازه ها، حتما اندازه گیری کنید که هر پنجره چقدر از سقف فاصله دارد. وقتی زمان نصب سخت افزار پرده فرا می رسد، از نزدیک ترین به سقف به عنوان اندازه گیری برای تمام ارتفاعات پنجره استفاده کنید.
 • برای اندازه گیری اندازه واقعی هر پنجره، از لبه بالایی قالب پنجره تا آستانه پنجره اندازه گیری کنید. برای بعد افقی، از بیرون یک قالب به دیگری اندازه گیری کنید.

عواملی که باید در خرید پرده سالن پذیرایی در نظر گرفته شوند.

چندین فاکتور وجود دارد که باید در نظر گرفت تا مطمئن شویم که پرده هایی را انتخاب می کنیم که به بهترین وجه با طراحی خانه ما مطابقت دارند.

در واقع، به خصوص برای اتاق نشیمن، پرده نمی تواند انتخاب ساده ای باشد!

بیایید این عوامل را با هم ببینیم.

روشنایی

اولین عاملی که در انتخاب پرده اتاق نشیمن باید در نظر گرفت، روشنایی محیط است.

در واقع، اگر اتاق نشیمن بزرگ و روشن است، می توانید پرده های رنگی، ساده یا طرح دار را انتخاب کنید. پارچه‌های سنگین‌تر برای کاهش چشمگیر روشنایی از بیرون مناسب هستند.

علاوه بر این، بسته به ویژگی های خانه خود و اثری که می خواهید به دست آورید، باید انتخاب خود را به دقت ارزیابی کنید.

اگر اتاق نشیمن خیلی بزرگ نیست، نوردهی نیز کمکی نمی کند و روشنایی ناشی از نور طبیعی کم است، باید پرده های رنگ روشن خنثی را ترجیح دهید که به عبور اشعه های خورشید کمک می کند.

سفید و کرم سایه هایی هستند که برای بازتاب نور و تقویت آن مناسب هستند. علاوه بر این، نورپردازی بیشتر در اتاق نشیمن احساس فضا را به شکلی دلپذیر گسترش می دهد. شادی می بخشد و سلامت روحی و جسمی را تحریک می کند.

بهتر است بدانید:دوخت پرده

پرده پذیرایی

پرده پذیرایی

 • سبک

پس از ارزیابی روشنایی خانه خود، هنگام انتخاب تصویر کلی پرده اتاق نشیمن، باید سبک مبلمان را در نظر بگیرید.

محدوده انتخاب رنگ را می توان به دلیل محدودیت های فضا و روشنایی کم محدود کرد، اما می توان تخیل خود را در خطوط و اشکال پرده های اتاق نشیمن افراط کرد.

در واقع پارچه هایی که پنجره های اتاق نشیمن را تزئین می کنند باید با سبک مبلمان ترکیب شوند.

اگر مبلمان در اتاق با طراحی مدرن مشخص می شود پرده های اتاق نشیمن باید بر اساس این فرض سبک شناسایی شوند.

برعکس، اگر صندوقچه‌ها، قفسه‌های کتاب و مبل‌های کلاسیک دارید، پرده‌ها نیز باید تحت تأثیر طعم یکپارچه‌سازی با سیستم‌عامل قرار بگیرند.

به طور خلاصه، حفظ یکنواختی در جنبه های همه اشیایی که خانه ما را زیباتر و کاربردی تر می کنند، تمرین خوبی است. سپس استثناها قاعده را تأیید می کنند.

در واقع، در برخی موارد می‌توان پرده‌هایی را روی پنجره‌ها گذاشت که با ظاهر رایج مبلمان آپارتمان در تضاد است.

در نهایت، نمونه ای از مبلمان سفید با خطوط مدرن است که ناهماهنگی دلپذیری را با پرده های طرح دار اتاق نشیمن ایجاد می کند.

انتخاب سبک پرده سالن پذیرایی

شما باید در خرید پرده پذیرایی به سبک آن توجه بسیار ویژه ای داشته باشید. باید طوری سبک آن را انتخاب کنید که به خانه شما بیاید. همچنین باید سبک آن را طبق چیدمان خانه خود انتخاب کنید. برای مثال بعضی از افراد سبک پرده را نسبت به فضای پشتش مثل پنجره انتخاب می کنند. در نتیجه انتخاب سبک پرده در خرید پرده پذیرایی بسیار مهم بوده و حتماً باید مورد توجه قرار گیرد

پرده پذیرایی

برای خانه های کوچک انتخاب پرده های مخملی یا ضخیم و رنگ تیره اصلا گزینه خوبی نیست و همچنین پرده های گلدار هم نمی تواند گزینه مناسبی در خانه های کوچک باشد و هرچه قدر پرده ساده تر و روشن تر باشد شیک تر است.

بهتر است بدانید: قیمت پرده اتاق خواب

موردی که باید برای تهیه پرده پذیرایی در نظر داشته باشید توجه به سقف منزلتان می باشد. اگر سقف منزلتان کوتاه است بهتر است از والان و پرده های پر نقش و نگار استفاده نشود و بهتر است از یک قاب چوبی ساده در چوب پرده و قسمت بالایی پرده خود استفاده کنید.

ادامه مطلب:

مورد دیگری که می توانید در انتخاب پرده ها در نظر داشته باشید این است که حتی اگر پنجره شما به صورت تمام قد ارتفاع دیوار را فرا نگرفته باشد، شما می توانید برای تهیه پرده از یک سبک سرتاسری از بالا تا پایین به صورت عمودی در نظر بگیرید، چون خطای دید در فرد باعث می شود که سقف شما را بلندتر ببیند و این در زیباتر شدن فضای خانه شما تاثیر گذار است.

 به فاصله پنجره ها دقت کنید اگر خانه شما دارای پنجره های زیادی است و اگر فاصله پنجره ها کم بود از پرده یکدست می توانید قرار دهیدو اگر فاصله زیاد بود می توانید از دو یا چند پرده روی ضلع دیوار استفاده کنید و بهتر است برای پر کردن فضای بین این پرده ها از تابلو یا وسایل دکوری متناسب با سبک خانه استفاده کنید.

بهتر است بدانید:پرده لاکچری

پرده پذیرایی

سوالات متداول

پیشنهاد می شود در زمان تهیه پرده مناسب برای پذیرایی خانه،به غیر از زیبایی به فضای دکوراسیون خانه و جنس پرده پذیرایی دقت کنید. تا در آخر بهترین انتخابتون رو انجام دهید.

برای مثال اگر منزلتان نور گیر است و می خواهید نور کمتری داشته باشید، از پرده ضخیم استغاده کنید. و اگر برعکس این موضوع بود می توانید از پرده توری استفاده کنید.

با در نظر گرفتن این که پرده ها قسمت های زیادی از بخش عمودی دیوار را در بر می گیرند. اگر پرده سرتاسری و با ارتفاع کامل دیوار تهیه شود و طرح های عمودی در خود داشته باشد. سقف بلند تر به نظر می رسد و رنگ های روشن باعث بزرگ نشان دادن فضا شود.

پیشنهاد می شود هماهنگی بین سبک پرده پذیرایی و همچنین چوب پرده با دکوراسیون خانه وجود داشته باشد. اگر مدل فرش خیلی شلوغ است، از پرده خلوت تر استفاده کنید. در انتخاب رنگ پرده پذیرایی هم تناسب و هارمونی را مورد توجه قرار دهید.

نوشته های مشابه

30 دیدگاه در “پرده پذیرایی

 1. امینی گفت:

  اطلاعات بسیار خوبی از مقاله ی پرده ی پذیرایی بدست آوردم .سپاسگزارم

 2. فاطمه حسین پور گفت:

  پرده پذیرایی نقش به سزایی در زیبایی و جلوه منزل دارد.وچون بیشترین زمان چه در مهمانی ها چه در تایم های مختلف در پذیرایی منزل صرف میشود باید در انتخاب طرح و رنگ آن دقت کنیم.

 3. SaJJaD گفت:

  نکات مورد استفاده ایی رو گفتن پرده فروشی در سایت مصطفی عامری

 4. کیمیا گفت:

  قواعد اتنخاب پرده کاملا توضیح داده شده تشکر

 5. جواد چشمی گفت:

  پرده از جمله وسایلی از خونه هست که در دکوراسیون خونه نقش خیلی خیلی مهمی داره ممنون بابت مطلبتون که کامل و جامع بود

 6. اعظم حسن زاده گفت:

  مقالتون جالب و کامل بود. درمورد پرده پذیرایی کوچک با سقف کوتاه هم مقاله بگذارید.

 7. mohamad گفت:

  مقاله پرده پذیرایی خیلی مفید بود

  1. الناز گفت:

   مطالب بسیار مفیدی درباره انتخاب پرده پذیرایی بود و بسیار کاربردی ممنون

 8. فرشید گفت:

  مقاله ی پرده پذیرایی جالب بود. ممنون …

 9. نرگس گفت:

  پرده پذیرایی چون معمولا بیشتر تو دید هست باید درست انتخاب بشه مطالب سایتتون خیلی مفید هستن

  1. Farshid گفت:

   مقاله ی پرده پذیرایی بسیار جالب و مفید واقع شد …

 10. افسانه گفت:

  خیلی توضیحات کامل و جامعی بود

 11. امیر گفت:

  مقاله شما در زمینه پرده پذیرایی خیلی مفید بود.

 12. حمیده یوسفی گفت:

  پرده پذیرایی از واجبات خانه است و این مقاله خیلی کامل در مورد این موضوع صحبت کرده بود

 13. ساحل گفت:

  مطالب بسیار مفیدی درباره انتخاب پرده پذیرایی بود و بسیار کاربردی ممنون

 14. مهگل گفت:

  مطلب درباره پرده پذیرایی بسیار جالب و عالی بود

 15. مهتاب گفت:

  پرده پذیرایی یکی از زیباییهای خانه است و نقش بسزایی در دکوراسیون دارد از اینکه اطلاعات مفیدی درباره آن در سایت قرار دادید متشکرم.

 16. سحر گفت:

  عالی بود

 17. Sama گفت:

  نکات بسیار جالبی رو راجب به این که چجوری پرده انتخاب کنیم رو اموزش دادید ممنون

 18. فرشید گفت:

  مقاله ی پرده پذیرایی خیلی مفید بود مرسی…

 19. دریا گفت:

  مطالب بسیار مفیدی درباره انتخاب پرده پذیرایی بود ممنون

 20. صفورا گفت:

  من در انتخاب پرده پذیرایی مردد بودم با خوندن مقاله شما این نکات رو مدنظر گرفته و میتونم پرده پذیرایم رو خرید کنم

 21. سارا گفت:

  پرده های بسیار زیبا و مناسبی برای پذیرایی داشتن با کیفیت عالی

 22. صادق زاده گفت:

  در مقاله پرده پذیرایی به نکات جالبی اشاره کردید

 23. رها گفت:

  مقاله پرده پذیرایی عالی بود

 24. ادین گفت:

  انتخاب پرده پذیرایی جزو مباحث مهم مربوط به دیزان خانه است پس با خوندن این مقاله میشه یه پرده درست باب دیزاین منزل خود انتخاب کینم

  1. سامان گفت:

   تنوع پرده پذیرایی در پرده سرای عامری بسیار زیاد هست

 25. ادین گفت:

  انتخاب پرده پذیرایی خیلی مهمه و برای انتخاب همیشه باید با دقت و با در نظر گرفتن دکوراسیون مورد نظر انتخاب کنیم و خوندن یه مقاله خوب خیلی به ما کمک میکنه

 26. فاطمه گفت:

  مقاله پرده پزیرایی اطلاعات کاربردی و خوبی داشت ممنون

 27. فرشته گفت:

  مقاله پرده پذیرایی بسیار عالی بود ممنون از سایت خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *